ČFK Nitra U9 - FK Senica U9, 1 : 8, 15.5.2013

V sobotu 18. mája 2013 vycestovali naši chlapci na ďalší majstrovský zápas 19. kola na ihrisko ČFA Nitra. Tréneri ponechali tú istú zostavu zo zápasu z Piešťan, okrem chorého Škodáčka nechali odpočívať Surového, ktorého nahradil Kolínek. Nekonečné čakanie na zápas, keď najskôr nebola volná hracia plocha a po jej uvoľnení museli chlapci čakať zase na šatňu. S hodinovým oneskorením zápas konečne začal. Úvod stretnutia bol z našej strany veľmi zlý. Chlapci čakali od zápasu, že keď hrajú s predposledným mužstvom v tabuľke, góly budú do brány padať samé. Prvá výstraha v podobe rýchleho brejku v 2.min., keď domáci útočník zoči voči nášmu brankárovi trestuhodne prestrelil našu bránu. V 5.min. Sa situácia opakovala, no tentoraz rýchly brejk dvoch domácich útočníkov skončil gólom v našej sieti. Gól nás neprebudil a spokojne sme spali ešte do 15.min., keď sa na dvakrát presadil Dobiáš. V 17. min. si šikovne počkal na loptu Mikulka, keď po rohovom kope sa zrazili obranca s brankárom a konečne sme išli do vedenia. V 20.min. sa peknou strelou presadil Macho a polčasových 1:4 uzavrel Dobiáš. V druhej časti hry sa zápas odvíjal na jednej polovičke. V 30.min. Zvyšoval na 1:5 Adamec a o minútu neskôr sa po tretíkrát presadil Dobiáš. Skóre mohlo narastať ešte rýchlejšie, ale túžba po góle bola niekedy až priveľká, ktorá miestami hraničila so žgrlošením, keď si nedopriali jeden druhému. Najkrajšie akciu predviedli naši chlapci v 41.min., keď stopér Ladislav potiahol loptu stredom ihriska, narazil si ju s Bílym a zoči voči domácemu brankárovi nevolil strelu, ale doprial rozbehnutému Bílemu, ktorý poľahky zvyšoval na 1:7 do prázdnej brány. Na konečných 1:8 upravil tesne pred koncom Bíly. Po zápase tréneri poďakovali hráčom za prevedený výkon a nesmela chýbať ďakovačka na tribúnu pre rodičov, ktorí v posledných zápasoch zabúdajú na povzbudzovanie, ktorým by možno zobudili niektoré naše ospalé začiatky zápasov.

Góly: 3 Dobiáš, 2 Bíly, Mikulka, Macho, Adamec

FK Senica:  Čermák, Vyletel, Sedláček, Bíly, Ladislav, Kudláč,