FK Senica U9 - FC Zentiva Hlohovec U9, 10 : 0, 8.5.2013

V stredu 8. Mája 2013 sme odohrali ďalší majstrovský zápas 17. kola na domácom ihrisku proti chlapcom z Hlohovca. Tréneri urobili v zostave dve zmeny, keď v bráne miesto Kolínka nastúpil Kadlečík a do Čáčova išli vypomôcť Barcaj, Mikulka, Kováč a Kolínek. Úvodná rozcvička našich chlapcov vzbudzovala rešpekt u súpera, keď pri narážačke s trénerom a následnom zakončení z piatich striel skončili štyri vo vinkli. Začiatok zápasu sa niesol v réžii našich, ktorí sa snažili o strelenie rýchleho gólu. To sa im podarilo, keď v 2 min. strelu Bílého hosťujúci brankár neudržal a tá mu prepadla za bránkovú čiaru. Rýchly gól hostí nezlomil, ba skôr nabudil. Začali vyrážať do rýchlych brejkov, ktoré našťastie hasila naša obrana s brankárom. 15-násť minútová gólová odmlka začala pripomínať pravidlo, že chlapci sa vystrieľali pri rozcvičke a do zápasu ako by im zvlhol pušný prach. V 17. min. peknou strelou zvyšoval Tomašovič na 2:0. O minútu neskôr strelu Ladislava podvihol hlavou tesne pred brankárom Macho a bolo 3:0. Polčasové skóre na 4:0 uzavrel po peknej akcii Dobiáš.

Cez prestávku sa vymenili brankári nielen v našom, ale aj v hosťujúcom týme. Aj keď bol brankár menšej postavy ako jeho predchodca, svoje miesto v bráne si zastal na výbornú. V 28. min. zvyšoval Dobiáš na 5:0 a hetrikom v zápase sa blysli dvaja naši hráči Bílý a Tomašovič. Hosťom ku koncu citeľne dochádzali sily a naši chlapci skúšali nacvičené akcie po rohových kopoch. Na konečných 10:0 uzavrel skóre Sedláček.

V tomto zápase sa chlapci presvedčili, že mužstvo zo spodu tabuľky nemusí byť úplne ľahkých súperom, aj keď výsledok hovorí v jasný náš prospech, boli v zápase chvíle, kde nám súper šliapal na krk, no efektívne zakončenie našich chlapcov zmaril všetky plány súpera uhrať na našom ihrisku dobrý výsledok.

Góly: Adam Bíly a Jakub Tomašovič po 3, Damian Dobiaš 2, Marek Macho, Patrik Sedláček

FK Senica: Kadlečík, Vyletel, Sedláček, Surový, Bílý, Škodáček, Tomašovič, Čermák, Ladislav, Adamec,   Kudláč, Macho, Dobiáš, Jurka